• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/www.2023destek.org/


Ordu Basın Açıklaması ve Suç Duyurusu

ORDU TEMSİLCİLİĞİMİZİN 07.06.2019 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI ve SUÇ DUYURUSU DİLEKÇESİ

BASIN AÇIKLAMASI

Saygıdeğer Ordulular, Değerli Basın Mensupları

“05 Haziran 2019 saat 20.00 sıralarında CHP İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu’dan İstanbul’a seyahat edeceği bilgisi ile Ordu Valiliği güvenlik tedbirlerini almış, saat 22.20’de CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler VİP giriş kapısından girmek isterler. Ancak 14 kişilik yolcu listesinde VIP salonunu kullanma hakkına sahip kişi olmadığı, ifade edilmiştir. CHP’li Ordu Milletvekili Seyit Torun ısrarcı olmuş ancak  “VIP salonlarından mevzuat gereği hangi makam sahiplerinin yararlanacağı hükmü” hatırlatılmıştır.

Bu izahı dikkate almayan Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler, VIP salonu kapısında görev yapan polis memurlarına mukavemet ile VIP salonunu zorla işgal etmişlerdir. Ancak alınan tedbirlerden dolayı aprona geçiş yapamamışlardır. Bu arada VIP salonunda Ekrem İmamoğlu kendine refakat eden polislere “Bu Vali tam bir it” ifadesini,  CHP’li Ordu Milletvekili Seyit Torun ise polis memurları için “Tayyip’in uşakları bunlar. Haysiyetsizler, şerefsizler” diyerek, hakarette bulunulmuştur.

CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valisi, CHP’li Ordu Milletvekili Seyit Torun’un
bu yakışıksız, hadsiz, söz ve hakaretlerini 2023 VİZYON BİRLİĞİ ORDU İL BAŞKANLIĞI VE ORDU’LULAR olarak ŞİDDET VE ESEFLE KINIYORUZ.

Sayın Valimize yapılan bu saldırı aslında Ülkemizin birlik ve beraberliğine yapılan bir saldırıdır. Cumhur ittifakının başarısını hazmedemeyen bu şer ittifakın parçası olan İMAMOĞLU’nun asıl amacı yerel yönetimler üzerinde tartışma çıkarmak ve ülkeyi yeni bir kaosa sürüklemektir.

2023 Vizyon Birliği teşkilatı İstanbul’da, Ankara’da, Tekirdağ’da, Isparta’da, Ordu’da, Trabzon’da velhasıl Türkiye’nin tüm illerinde devletimizin 2023 Vizyon hedeflerine engel olmak isteyenlere karşı her daim görev başındadır.

Bu gün birazdan İMAMOĞLU hakkında Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

07.06.2019                                                                                                       

ORDU NÖBETÇİ CUMHURİYET SAVCILIĞINA
 
Ordu Valiliğinin 2019-60 Sayılı Basın duyurusunda;  Ekrem İMAMOĞLU kendisine refakat eden polislere Ordu Valisini kastederek  “Bu Vali tam bir it” ifadesi, ayrıca CHP Ordu Milletvekili Seyit TORUN ise görevini yapmakta olan polis memurlarına karşı yüksek sesle “Tayyip’in uşakları bunlar. Haysiyetsizler, şerefsizleri” hakaret ifadelerini kullanmışlardır.
 
Söz konusu hakaretler Vali nezdinde TC Devletimize ve Milletimize yapılmıştır. Ekrem İMAMOĞLU ve CHP Ordu Milletvekili Seyit TORUN dahil, devlet büyüklerine ve devlet memurlarına mukavemet suçlarından işlem başlatılmasını konusunda Suç Duyurusunda bulunuyoruz.

Gereğini saygılarımla arz ederim. 07.06.2019
                                                                                 

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNAN
Rafia BEYLİK (TCKN: 10814910464)
2023 Vizyon Birliği Ordu İl Başkanı
EKLER             :
-Kimlik fotokopisi
-Temsilcilik Yetki Belgesi fotokopisi